Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Špicberky - ostrovy ledního medvěda (Špicberky - Norsko)

Termín:26. 07. 2015 - 05. 08. 2015Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Špicberky - ostrovy ledního medvěda (Špicberky - Norsko)
Délka:11 dní
Počet účastníků:5 - 9
Cena:40.980 Kč
Místo:Špicberky
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Špicberky - ostrovy ledního medvěda (Špicberky - Norsko)

Vysoko na sever, do země v překladu nazývané „Zubaté vrcholky“ či „Chladný okraj“, do království bílého medvěda, ledovců, modré oblohy a arktické tundry. Jedinečný trek na přibližně 78°severní šířky, na dosah severnímu pólu, vám přiblíží podmanivou liduprázdnou krajinu, která si vás získá jednou pro vždy. Špicberky

Projdete poloostrovem Nordenskröld, budete putovat podél pobřeží fjordu Isfjordenu s ledovci na vrcholcích hor. Čeká vás dramatická a divoká krajina, naleziště fosilií, opuštěné doly a místa bývalého osídlení, možnost mořského kajakingu ve fjordu Adventfjorden či výletu se psím spřežením i výlet motorovým člunem do fjordu Sassenfjordu k čelu ledovce Von Postbreen. To všechno nabízejí Špicberky, Chladný okraj Severu.


Popis této nabídky:

1. - 2.den:
Praha – Oslo - Tromsö - Longyearbyen. Letecky do norské metropole Osla. Odtud na sever Norska do Tromsö a dále na Špicberky do Longyearbyenu. Ubytování v kempu. Prohlídka „městečka“-správní centrum souostroví s přibližně 2000 obyvateli, 40 národnostmi a jeho zajímavostmi: Svalbard museum (geologie, flora, fauna, historie...), Galerie,  muzeum dobývání Severního pólu vzdušnou cestou...  Vyřízení nezbytností před vlastním trekem, případné doplnění zásob. Příprava na trek. Odvážlivci se mohou „vykoupat“ ve fjordu Adventfjorden. Nocleh v kempu.
3. - 7.den:
Longyearbyen – Grumantbyen – Rusanova chata – Colesbukta – Fardalen – Longyearbyen. Zahájení 80 km dlouhého treku arktickou tundrou a horami. Údolím Björndalen výstup nad bývalou hornickou osadu Grumantbyen. Cestou výhledy na divoké skalnaté pobřeží, ledovce i fjord Isfjorden. Sestup k moři menším údolím Rusandalen k Rusanově chatě.  Nocleh na chatě (pokud bude volná, jinak ve stanu)  poblíž pobřeží fjordu. Radiální pochod bez batohů v údolí Rusandalen. Návrat na Rusanovu chatu. Dále k zálivu Colesbukta s další stejnojmennou osadou, opuštěnou všemi obyvateli v jediném momentu. Výstup do hor. Kolem vrcholu Russekollen do údolí Fardalen. Výhledy na ledovce Habergbreen, Dryadbreen a Borgerbreen a horu Habergnuten 1.031 m. Podél řeky Endalselva do údolí Endalen. Sestup k jezeru Isdammen. Všechny ostatní noclehy na trase jsou pod stany. Během treku projdete arktickou tundrou, vystoupáte do hor, uvidíte ptactvo, které přiletělo na Špicberky vyvést své potomstvo, spatříte polární lišky i soby. V procházené oblasti se, i když řídce, objevuje lední medvěd. Skupinu doprovází průvodce s účinnou střelnou zbraní. Návrat zpět do Longyearbyenu. Sedmý den je opět nocleh v kempu.
8.den:
Longyearbyen – ledovec Longyearbeen – Longyearbyen. Výstup nalehko k čelu ledovce Longyearbeen. Možnost nálezů fosilií pravěké flóry. Nocleh v kempu.
9.den:
Longyearbyen – ledovec Von Postbreen – Longyearbyen. Během sedmihodinové plavby motorovým člunem uvidíte obydlí známého lovce Hilmara Nöise, zastavíte se u kolonií hnízdících ptáků ve fjordu Sassenfjordenu a čeká vás úžasný zážitek pozorování čela ledovce Von Postbreenu z mořské hladiny. Součástí plavby je oběd. Nocleh v kempu.
10.den:
Longyearbyen – fjord Adventfjorden - Longyearbyen. Váš pobyt na Špicberkách vyvrcholí možností volitelného programu: sedmihodinové plavby mořským kajakem fjordem Adventfjorden s krátkým pěším výletem bývalou hornickou osadou a s teplým obědem, ev. výletu se psím spřežením. Během plavby budete pozorovat ptactvo a snažit se spatřit stále vzácnější tuleně. Ti, kteří si raději odpočinou nebo je kajaking neláká, mohou zůstat v Longyearbyenu, nakupovat suvenýry, jít si zaplavat do bazénu, posedět v nejsevernější hospodě na světě či se vypravit na několikahodinový výlet se psím spřežením. Nocleh v kempu.
11.den:
Longyearbyen – Oslo – Praha. Odlet ze Špicberk v brzkých ranních hodinách. Přestup v Oslo. Návrat do ČR

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu z Prahy přes Oslo a Tromsö do Longyaerbyenu a přes Oslo zpět do Prahy včetně letištních tax a palivových příplatků, nezbytnou dopravu kemp-centrum Longyearbyenu a zpět (určuje průvodce), služby průvodce, mapy, pojištění CK proti úpadku.


V ceně ještě:
5x nocleh v kempu, plavba motorovým člunem k ledovci Von Postbreen vč. oběda, pronájem střelné zbraně a střeliva pro skupinu (zajistí a zbraň u sebe bude mít průvodce)