Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Jihozápadním Grónskem - Kallaalit Nunaat

Termín:03. 06. 2015 - 14. 06. 2015Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Jihozápadním Grónskem - Kallaalit Nunaat
Délka:12 dní
Počet účastníků:4 - 8
Cena:39.700 Kč
Místo:Grónsko - jihozápad - Sondre Strom-fjord - Russelův ledovec-Granátové hory
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Jihozápadním Grónskem - Kallaalit Nunaat


Jedinečný trek za polárním kruhem v Jihozápadním Grónsku kvetoucí arktickou tundrou s nulovým osídlením . Krajina s bezpočtem skalnatých vrcholů, říček, řek a jezer i „minipouští“ s písečnými přesypy. Daleké výhledy. Výstup na Russelův ledovec. Pozorování „telení“ ledovce. Grónský les u jezera Aajuitsup Tasia. Nejdelší grónský fjord Sondre Stromfjord. Výlet do třetihor - Ammalortup Nunaa (Granátové hory) a hor Perserajuut, kde nepotkáte turistu. Opět grónský pevninský ledovec. Expedice nabízí úžasné zážitky a bezprostřední pozorování ptactva a desítek divokých zvířat (pižmoni, sobi, polární liška). Bílé noci.


Popis této nabídky:

1.-2. den: Praha – Kangerlussuaq – Russelův ledovec.
Letecky z Prahy přes Kodaň do grónského Kangerlussuaqu. Zahájení treku nad polárním kruhem. Terénním autem písečnou pouští Akuliarusiarsuup Kuua (písečné přesypy) k Russelovu ledovci. Možnost prvního setkání s divokými zvířaty (pižmoni, sobi). Výstup na Russelův ledovec a pěší výlet jeho ledovým bludištěm s malými říčkami, jezírky a vodopády. Nocleh u říčky v údolí Israndsdalen s výhledem na ledovec.
3.-10.den: Russelův ledovec – Granátové hory – Ravneklippen.
Pěšky k čelu ledovce. Pozorování „telení“ – odlamování ledovce. Několikahodinové putování největším grónským „lesem“ u jezera Aajuitsup Tasia. Výhledy z horského hřbetu na fjord Sondre Stromfjord. Sestup stěnou Kokkenfjeldet s výhledem na horu Homole cukru (Sugar Loaf). Kangerlussuaq – možnost doplnění zásob. Granátové hory – Ammalortup Nunaa s věčným ledem ve skalních puklinách a jeskyních na břehu Fergussonova jezera. Z dálky viditelná granátová stěna vrcholu Tasersuatsiaap Kinginnera. Možnost nálezů jednotlivých krystalů či krystalických drúz granátků. Koberce kvetoucích rododendronů, velké množství divokých zvířat a ptactva, peřeje a vodopády na horských říčkách. Fotograficky velmi zajímavá krajina. Pozorování stád pižmoňů a sobů včetně mláďat. Dále podél jezera Orsuarnisaarajuttoq na horský hřbet Perserajuut. Nádherné výhledy na grónský pevninský ledovec. Návrat do Tasersuatsiaap Kinginnera. Výstupy na vrchol s panoramatickým výhledem na jezero Qinnguata Kuussua v údolí Orkendalen i na hory Akuliarisiarsuk. Poslední nocleh v divočině u jezera Store. Sestup do Ravneklippenu.
11.-12. den:  Kangerlussuaq – Praha.
Návrat do Kangerlussuaqu. Letecky přes Kodaň zpět do České republiky.

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu z Prahy přes Kodaň do Kangerlussuaqu a zpět včetně letištních tax a palivových příplatků, pronájem terénního vozu s řidičem na trasu Kangerlussuaq – Russelův ledovec, služby průvodce, mapy, společný technický materiál, pojištění CK proti úpadku.