Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Kamčatka - za sopkami a divočinou (Rusko)

Termín:04. 08. 2015 - 23. 08. 2015Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Kamčatka - za sopkami a divočinou (Rusko)
Délka:20 dní
Počet účastníků:6 - 9
Cena:69.980 Kč
Místo:Rusko - Kamčatská oblast - jižní část
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Kamčatka - za sopkami a divočinou (Rusko)

Kamčatka je nádhernou divočinou, nemající ve světě obdoby. Náročný trek nabízí aktivní vulkány, fumaroly, solfatary, gejzíry, koupání v horkých pramenech, brodění ledových řek, prodírání se přímořskou džunglí, vysokohorské oblasti s ledovci, putování tundrou i sopečnou kalderou, teplo i chlad, jezera, vodopády, medvědy i lososy. Trasa vede přes vulkány Mutnovskaja 2322 m a Goreloj, podél říček Mutnovskaja, Žirovaja a Viljuča k jezerům Talmačovo, Medvědí číše. Plavba Tichým oceánem a lov krabů.  Fakultativně Dolina gejzírů a Avačinskij (Korjackij vulkán).

Popis této nabídky:

1.-3.den: Praha - Petropavlovsk-Kamčatskij - Elizovo.
Letecky přes Sibiř na druhý konec světa. Registrace, časová aklimatizace. Při dobrém počasí uvidíte první vulkány, které vévodí celému městu i zálivu. Vyřízení vstupních formalit, registrace, doplnění zásob. Petropavlovsk-Kamčatskij: fakultativně muzea námořnictví, oblastní expozice přírody a historie Kamčatky a etnografická. Přístav.
4.-5.den: Vulkány Goreloj a Mutnovskaja.
Přejezd terénním autem. Výstup na vulkán Goreloj (1828 m), subalpinská flóra. Výstup do aktivního kráteru vulkánu Mutnovskaja (2322 m): solfatary, fumaroly, vroucí bahno, vařící potoky - barevná učebnice geologie. Koupání v horkých pramenech.
6.-11.den: Říčka Mutnovka - Tichý oceán - Rodniky.
Podél Mutnovky a řeky Žirovoj přímořskou džunglí a horským lesem „slanikem“ přes průsmyk Skazka do údolí řeky Viljuči a k horkým pramenům Rodniky. Každý večer koupání v horkých pramenech. Lososi (i k jídlu). Medvědi. Divoké pobřeží Tichého oceánu a zálivu Žirovaja. Tuleni. Koupání v horkých pramenech Rodniky. Odpočinek. Vulkán a vodopád Viljučinskij.
12.-16.den: Talmačovské tundry a jezero - Medvědí číše - Talmačovský vodopád.
Kaldera vulkánu Goreloj. Barevné Talmačovské tundry. Sobi. Rosomáci. Medvědi. Množství podzimních plodů. Sopka Trajanda na břehu jezera Talmačovo. K jezerům Odkrytoje a Mevežaja čaša na dně stejnojmenné sopky. Impozantní vulkán Apača. Výstup na vrchol Bezimennyj. Stakilometrový velkolepý kruhový rozhled. Mohutný Talmačovský vodopád.
17.-19.den: Horké prameny Apača - Elizovo - plavba po Tichém oceánu - lov krabů.
Osada Strojitelej, koupání v horkých pramenech Apača a odjezd terénním autem, ev. koupání v černých horkých pramenech Paratunka. Odpočinek v Elizovu. Půldenní plavba motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány. Ostrovy Tri Bratja a Staryka. Tuleni, mroži, papuchalkové. Lov ryb a krabů - úprava a konzumace přímo na jachtě. Fakultativně možnost letu do Doliny Gejzírů: aktivní geotermální činnost, desítky gejzírů, vodopády.
19.-20.den: Elizovo - Petropavlovsk K. - Praha.
Rozloučení s Kamčatkou. Letecky zpět domů.

Cena zahrnuje:

doprava letecká (vč. letištních tax), doprava mikrobusem, pronájem terénního auta, služby českého a ruského průvodce, geologa, 4x ubytování v Elizovu, 1x ubytování chatky, ruské pobytové vízum + voucher, registrace pobytu v RF, pojištění proti úpadku CK.