Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Prázdniny na českém venkově – Babiččin dvoreček

Termín:12. 07. 2015 - 18. 07. 2015Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Prázdniny na českém venkově – Babiččin dvoreček
Délka:7 dní
Počet účastníků:6 - 12
Cena:3.550 Kč
Věk:7 - 12 let
Místo:Hradiště u Nasavrk
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Prázdniny na českém venkově – Babiččin dvoreček
Popis této nabídky:

víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit, nakrmit a napojit ? Pohladit si králíky, vzít do dlaní kuřátko, pomoci při dojení kravky nebo rozpustilých a mlsných koz? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno?

Chcete si zavařit zadělat těsto, upéct a sníst babiččiny tvarohové buchty s rozinkami, dát si domácí lívance či míchaná vajíčka od slepic ze dvorku? Zveme vás na eko-hospodářství rodiny Blažkovy s domácími zvířaty, kde na děti čekají kozy, ovce, kravka, králíci, koťata, poníci, prasátka, krůty, husy, kachny, slepice, holubi, nutrie, veselý pes i hravá koťátka. V Dědečkově obůrce také koně s hříbaty i daňci a mufloni s mláďaty, bažanti, křepelky i divoká prasáta. Zkusíte čerpat vodu ze studny ruční pumpou, umlet strouhanku na starém mlýnku, posadit se do bryčky, budete hádat, k čemu sloužily nástroje ve stodole, co je to za obilí a co za vajíčko a uvidíte, co všechno se dá vyrobit z ovčí vlny.

Zahrajeme si hry pradědů a prababiček, naučíte se jezdit s kolečkem a každý si vyrobíme „zvířátko“ na památku. Všichni odvážnější se jistě rádi svezou na koních v Dědečkově obůrce. Na Dvorečku si naopak program zpestříme „dvorečkovými“ soutěžemi i starými řemesly, která si děti pod odborným vedením vyzkouší a v téměř detektivním pátrání zkusíme zjistit Kdo ukradl zelí?

Další fotogalerie na www.dvorecek-liciborice.cz.

Absolvujeme i jeden výlet a to buď na zámek ve Slatiňanech či do skansenu lidové architektury Veselý kopec. Na statek budeme dojíždět 5 km. Léto na venkově „u babičky a dědečka“ doplňují táboráky, míčové hry a různé soutěže.

Cena zahrnuje:

program tábora včetně jeho materiálového zabezpečení, ubytování, stravování, práci vedoucích a dalšího personálu tábora, dojíždění na Babiččin dvoreček v Licibořicích, vstupné a jízdné v rámci programu, eko-potraviny v rámci programu, jízda na koních pod odborným vedením, úrazové pojištění, zákonné pojištění úpadku CK.Děti potřebují vlastní spací pytle.

Dopravu na místo konání či zahájení tábora a zpět zajišťují rodiče