Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Prázdniny na koních v Dědečkově obůrce

Termín:19. 07. 2015 - 25. 07. 2015Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Prázdniny na koních v Dědečkově obůrce
Délka:7 dní
Počet účastníků:6 - 8
Cena:3.980 Kč
Věk:7 - 11 let
Místo:Hradiště u Nasavrk
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Prázdniny na koních v Dědečkově obůrce
Popis této nabídky:

K Babiččině dvorečku nedílně patří Dědečkova obůrka. Krásný půlden prožijeme vždy na Babiččině dvorečku (viz níže) a druhou část dne na koních a s koňmi v Dědečkově obůrce.
Nejdříve se samozřejmě dobře seznámíme s celou Obůrkou a jejími obyvateli. Jsou to především haflingové a fríští koně, ale také daňci, mufloni, divoká prasata, bažanti, křepelky a další. Věřím, že zajímat nás bude především fríský kůň a haflingové, neboť právě na nich budete jezdit. Fríský kůň patří mezi nejstarší evropská plemena koně. Soudí se, že jeho počátek je třeba hledat v době před 3000 lety. Je to původní severoevropské plemeno. Zprávy nám o něm zanechali již Římané, chválili především jeho výkonnost. Jméno dostal podle nizozemského Fríska. Plemeno hafling pochází z jižního Tyrolska. Zde vzniklo křížením malých horských plemen zřejmě s orientálními koňmi. U haflingů je ceněna jejich vytrvalost a klidná povaha. Jízda ve westernovém či anglickém sedle 4x20 minut pro dítě na koních (pod odb.vedením, bezpečnostní přilby). Děti se naučí zvládnout samostatné vedení koně a plnění jednoduchých výcvikových úloh, např. jízdu po stanovené trase. Dozvědí se o fyziognomii koně, jeho původu, plemenech a chovu. Získají dovednosti spojené s ustájením koně, jeho sedláním, krmením i každodenní péčí o něj. Povíme si o koních v současném světě (závodní, pracovní, reprezentační, výzkum ap.) a navštívíme Hipologické muzeum na zámku ve Slatiňanech, rozsahem sbírek největší v Evropě, národní hřebčín s chovem kladrubského vraníka i interaktivní muzeum starokladrubského vraníka ve Švýcárně s výstavou kočárů. Táborový program vyvrcholí dovednostní a znalostní soutěží. Samozřejmostí jsou hry a táboráky.
Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit, nakrmit a napojit ? Pohladit si králíky, vzít do dlaní kuřátko, pomoci při dojení kravky nebo rozpustilých a mlsných koz ? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno? Chcete si zavařit zadělat těsto, upéct a sníst babiččiny tvarohové buchty s rozinkami, dát si domácí lívance či míchaná vajíčka od slepic ze dvorku? Zveme vás na eko-hospodářství rodiny Blažkovy s domácími zvířaty, kde na děti čekají kozy, ovce, kravka, králíci, koťata, poníci, prasátka, krůty, husy, kachny, slepice, holubi, nutrie, veselý pes i hravá koťátka. Zkusíte čerpat vodu ze studny ruční pumpou, umlet strouhanku na starém mlýnku, posadit se do bryčky, budete hádat, k čemu sloužily nástroje ve stodole, co je to za obilí a co za vajíčko a uvidíte, co všechno se dá vyrobit z ovčí vlny. Zahrajeme si hry pradědů a prababiček, naučíte se jezdit s kolečkem. Na Dvorečku si naopak program zpestříme „dvorečkovými“ soutěžemi. V téměř detektivním pátrání zkusíme zjistit Kdo ze Dvorečka ukradl zelí? Absolvujeme i jeden výlet a to buď na zámek ve Slatiňanech či do skansenu lidové architektury Veselý kopec. Na statek budeme dojíždět 5 km. Léto na venkově „u dědečka a babičky“ doplňují táboráky, míčové hry a opékání.

Další fotogalerie na  www.dvorecek-liciborice.cz.

Cena zahrnuje:

program tábora včetně jeho materiálového zabezpečení, ubytování, stravování,  práci vedoucích a dalšího personálu tábora, dojíždění na Dědečkovu obůrku a Babiččin dvoreček v Licibořicích, vstupné a jízdné v rámci programu, eko-potraviny v rámci programu, 4x20 minut jízda na koni pro dítě pod odborným vedením, zapůjčení trojbodové bezpečnostní jezdecké přilby, úrazové pojištění, zákonné pojištění úpadku CK.Děti potřebují vlastní spací pytle.

Dopravu na místo konání či zahájení tábora a zpět zajišťují rodiče