Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Robinzonáda na ostrově Džarylhač, pohádková Bachčisaraj a Krym

Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Robinzonáda na ostrově Džarylhač, pohádková Bachčisaraj a Krym
Počet účastníků:7
Cena:12.800 Kč
Místo:Ukrajina, ostrov Džaryl-Hač, Bachčisaraj, Krym
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Robinzonáda na ostrově Džarylhač, pohádková Bachčisaraj a Krym
Popis této nabídky:

Autem na Zakarpatí a jižní Ukrajinu. Česká vesnice Bohemka. Liduprázdný ostrov Džarylhač v Černém moři - pěší putování 50 km ostrovem vzniklým z vátých písků - bílé písečné pláže, průzračné moře, koupání s delfíny. Společníky nám bude slunce, vítr, modrá obloha a čisté moře. Ochutnávky mořských plodů - krevety, mušle. Možnost lovu ryb.

Zájezd je středně fyzicky náročný - vysoké teploty, dlouhá chůze po písku. Po dobu pochodu ostrovem Džaryl-hač (50 km) si každý účastník nese všechny své věci v batohu, trasa vede po písečném  pobřeží bez jakéhokoliv převýšení. Pouze 1 zdroj kvalitní pitné vody na opačném konci ostrova, prvních cca 35 km bez jakéhokoliv stínu. Pro vlastní přechod je nezbytné s sebou nést min. 8-9 l pitné vody na osobu. Na konci ostrova táboření ve stínu (řídký lesík). V noci za bezvětří komáři. Program zájezdu nevyžaduje žádné speciální znalosti či dovednosti ani vybavení.
Další program je na úrovni pěší turistiky. Je třeba připomenout odlišné životní podmínky Ukrajiny.

Doprava:
autem tranzit (Opel Vivaro1+8 rok výroby 2006) s odjezdem z ČR (možná nástupní místa Chrudim, Pardubice, Olomouc, Valašské Meziříčí) a návratem tamtéž zpět do ČR. Průjezd Slovenskem. Zastávka na Zakarpatské Ukrajině v Koločavě a na jižní Ukrajině v Bohemce. Autem celkem 5.200 km, lodí Skadovským zálivem 40 km. Pěšky ostrovem Džaryl-hač 50 km, ostatní program pěšky celkem 40 km.

Cena zahrnuje:

dopravu dle programu, 1x plavbu motorovým člunem z ostrova Džaryl-hač do Skadovska, 5 x ubytování (2x nocleh v Koločavě, 1x nocleh v Bohemce, 2x nocleh Zalisne)-zbývající noclehy jsou ve volné přírodě, 2x večeře v Koločavě, 2x snídaně v Koločavě, 1x národní tatarská večeře v Zalisnem, služby českého a ukrajinského průvodce,  pojištění proti úpadku CK.