Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Kanadský zimní dřevorubecký flip s možností vyzkoušet si chůzi na sněžnicích a zimní bivak

Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Kanadský zimní dřevorubecký flip s možností vyzkoušet si chůzi na sněžnicích a zimní bivak
Počet účastníků:4
Cena:590 Kč
Místo:Nový Jimramov - Skiareál
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Kanadský zimní dřevorubecký flip s možností vyzkoušet si chůzi na sněžnicích a zimní bivak

ve spolupráci se Skiareálem Jimramov www.skijimramov.cz


Popis této nabídky:

Přijeďte do Nového Jimramova na ČM Vysočině a ochutnejte tradiční kanadský zimní dřevorubecký flip, vyzkoušejte si chůzi na sněžnicích a při troše odvahy zkuste zimně outdoorově přenocovat.

Chcete se naučit svobodně pohybovat zasněženou krajinou bez ohledu na hloubku sněhu a turistické trasy, zažít romantiku volnosti uprostřed bílých kopců? Nejdříve vás samozřejmě naučíme sněžnice obouvat a používat. Také vám o sněžnicích něco povíme, naučíme vás v nich chodit a především se na nich s vámi vypravíme na menší okruh zimní Vysočinou. Po návrat vás čeká "přestávka" s opékáním a ochutnávkou sušeného masa či indiánského pemikanu. Ačkoliv se chůze na sněžnicích jeví jako komplikovaná, sami uvidíte, že se ji snadno naučíte a že vám především odkryje nový rozměr putování zimní krajinou.

Po návratu z výpravy na sněžnicích až se posílíte jídlem, vás naučíme vyrábět tradiční kanadský dřevorubecký flip, do kterého mimo jiné patří horké pivo, whisky, máslo, rožhavený řetěz a javorový sirup. Samozřejmě jej také ochutnáte. Táboření

Těm z vás, kteří mají dobrodružného ducha,  nabízíme i možnost vyzkoušet si noční bivak - zimní táboření. Po absolvování programu vás bezpečně a profesionálně "přenocujeme" na sněhu v zajištěném "outdoorovém tábořišti" v místě vybudovaného noclehu.
Naučíme vás různé "fígly" do zimy a samozřejmě to hlavní - jak v zimě bezpečně "outdoorově" tábořit.
Ohřejete se u táborového ohně, nabídneme Vám zimní polopenzi.
Věřím, že na závěr zjistíte, že bivakování na sněhu není takový extrém, jak jste si představovali.
Objevíte jeho kouzlo, romantiku i neopakovatelnost a naučíte se jeho základům.

Potřebovat budete kvalitní spací pytel (nebo dva střední kvality), dvě karimatky a trochu odvážnější srdce. Tábořit budeme ve výšce cca 700 m.n.m. Co nebudete mít, rádi vám zapůjčíme.

Program vede: Luboš Závorka (+1-2 další instruktoři podle počtu účastníků).

Zkušenosti: Rusko, Ukrajina, Grónsko, Island, Skandinávie, oblasti nad polárním kruhem atd.

Pokud budete mít po skončení programu chuť ještě zůstat, jistě uvítáte členitost a možnosti využití  tří tras (600 až 800m) ve skiareálu Nový Jimramov.
Trasy jsou pro sjezd jsou ojedinělé na ČM Vysočině. Výborné lyžařské prostředí pro náročné lyžaře i naprosté začátečníky. Na vysoké úrovni je udržován snowpark, skicrossová trať Kanada. Možnost freestylového lyžování. Hlavní svah je ideální pro carvingové lyžování.
Rolba, zasněžování. Vlek Puma. Čekací doba na vleku do 2 minut.

Cena zahrnuje:

sněžnice, flip, program, vedení instruktorů, úrazové pojištění, zapůjčení sněžnic vč. hůlek a jejich převoz na místo srazu účastníků, ochutnávka flipu, stravování vč. ochutnávek, úrazové pojištění.

Stravování:
V rámci programu „sněžnice+flip a zimní táboření“ obdržíte uzeninu na opékání a chléb, teplý čaj nebo kávu, teplou večeři a teplou snídani