Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Výstup na Elbrus 5.633 m - Kavkaz (Rusko)

Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Výstup na Elbrus 5.633 m - Kavkaz (Rusko)
Počet účastníků:5 - 7
Cena:34.500 Kč*
Místo:Rusko - Balkarsko-kabardinská republika - Přielbrusí - Elbrus
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Výstup na Elbrus 5.633 m - Kavkaz (Rusko)*orientační cena

Zájezd na zakázku.

Termín dohodou.
Popis této nabídky:

Kavkaz - mohutné velehorské pásmo na hranicích Evropy a Asie. Zimní vysokohorské výstupy nejkrásnějšími oblastmi Přielbrusí. Nácvik jištění a samojištění, chození v mačkách, používání cepínu. Aklimatizační výstupy pod vedením zkušeného horolezce Nikolaje Šumbasova, kandidáta mistra sportu v alpinismu.   Vyvrcholením je zimní výstup na nejvyšší horu Evropy - západní vrchol Elbrusu 5.633 m. Cíle výstupů budou aktuálně vybírány podle lavinového zpravodajství, vše je podřízeno bezpečnosti.    

Letecky do Minerálnych Vod. Vyřízení vstupních formalit a registrace. Přes Vjerchnyj Baksan do doliny Adil-Su. Alpinistický tábor Džan-Tugan.  Průsmyky Kojau-Ganauš 3.572 m, Gumači 3.582 m, hora Čeget-Karabaši 3.753 m, vrchol Andir-Tau 3937 m.   Aklimatizační výstup k jezeru Dongus-Orunkjel a průsmyku Dongus-Orunbaši 3.203 m. Případně jiné aklimatizační výstupy. Lanovkou do stanice Mir 3.500 m, dále výstup na Prijut 11 (Bočki). Aklimatizační výstup k skalám Pastucha 4.630 m s návratem na Bočki. Výstup na západní vrchol Elbrusu 5.633 m. Dva rezervní dny k výstupu na vrchol Elbrusu nebo Dolina Irik - minerální prameny, vodopády, relaxace, nenáročné výstupy. Návrat zpět do ČR.


Cena zahrnuje:

Letenky vč. letištních tax, místní dopravu, služby průvodce, služby ruského horolezce, ubytování 3x kempy a tábořiště, ruské pobytové vízum + voucher, registrace v Přielbrusí, vstupné do NP Přielbrusí, zapůjčení fixních lan, 2x ubytování na Prijutu 11 - Bočki, pojištění proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

stravování, úrazové pojištění a cestovní pojištění (CK vyžaduje jeho uzavření pro tento zájezd).