Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Toulání Zakarpatskou Ukrajinou

Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Toulání Zakarpatskou Ukrajinou
Počet účastníků:5 - 7
Cena:8.800 Kč
Místo:Ukrajina - Zakarpatská oblast
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Toulání Zakarpatskou Ukrajinou
Popis této nabídky:

Jeden z nejlepších způsobů poznávání světa je toulání. Přejezd na východ Zakarpatí  do Rachiva. Při cestě mikrobusem nebo vozem transit ještě prohlídka skansenu v Užhorodu a zastávka v Solotvině (solné doly již z dob Římanů, možnost koupání v slaném minijezeře, kde se ani neplavec neutopí. Nástup na Svidoveckou poloninu.

Prožijeme dobrodružství 120 km dlouhé túry - projdeme poloninou Svidovce (vysokohorská vegetace, plesa, daleké výhledy na horské hřbety) s masivem Bliznice. Stará vojenská cesta z období 1.čsl. republiky, nocleh pod vrcholem Bliznice. Návštěva u přátel na salaších. Ochutnávka mléka a brynzy. Vystoupáme na vrchol Bliznice 1881 m, odkud při dobrém počasí uvidíme desítky horských hřbetů i nejvyšší horu Ukrajiny Hoverlu. Dogjaska a Ungarskaja jsou další vrcholy na naší cestě do Usť Čorné, kde si odpočineme. Hluboký kotel pod vrcholem Dogjaska bude jedním z míst našich dalších noclehů. Odtud půjdeme místy s častým výskytem polodivokých koní.

Z bývalé německé obce Usť Čorna (odpočinek, doplnění potravin) se  vydáme  kouzelnou poloninou Krásna do Nikolovy a Olbrachtovy Koločavy. Než vstoupíme do Koločavy ještě přespíme v sedle  pod krásným vrcholem Strimba v místě, které má svou sedminásobnou ozvěnu. Výhledy na Plaj, místo, kde byl zabit Nikola i jeho bratr. Koločova - muzeum Ivana OLbrachta, hroby Nikoly, jeho ženy Eržiky i čsl. četniků. Bývalá čsl. četnická stanice, dnes útulná ubytovna s příjemnou hospodou. Navštívíme Siněvirský národní park, a  skanzen v Užhorodu.

Rozsáhlé poloniny, hluboké lesy a kolorit života vesniček, kde jakoby se zastavil čas, nás naplní nezapomenutelnými dojmy a pomohou porozumět slovanské duši žijící na východ od nás.

Doprava mikrobusem nebo vozem tranzit nebo veřejnou dopravou.

Cena zahrnuje:

doprava mikrobusem  (vozem transit či veřejnou dopravou), služby průvodce, pojištění proti úpadku CK.