Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Kolský poloostrov a Solovecké ostrovy (Rusko)

Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Kolský poloostrov a Solovecké ostrovy (Rusko)
Počet účastníků:4 - 7
Cena:33.900 Kč
Místo:Rusko - Karelie-Solovecké ostrovy-polostrov Kola
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Kolský poloostrov a Solovecké ostrovy (Rusko)
Popis této nabídky:

Letecky přes Petrohrad za polární kruh do Murmanska. Týdenní trek za polárním kruhem poslední liduprázdnou divočinou Evropy-poloostrovem Kola-tajgou a tundrou s horskými hřbety, jezery a vodopády. Přes Polsko Pobaltím do Petrohradu. Dále vlakem na břehy Oněžského jezera do Petrozavodska: plavba sladkovodním mořem Oněžským jezerem, rozsáhlý dřevěný skanzen Kiži (kostely, větrný mlýn, selské usedlosti...

Průjezd vlakem nekonečnými lesy Karélie. Kem-plavba Bílým mořem na Solovecké ostrovy. Čtyři dny na ostrově Soloveckij: monumentální Solovecký kreml z 15.stol., prehistorický labyrint, pěší a vodácký trek ostrovem se 400 letými lesy a divokým pobřežím. Uvidíme staré kláštery a dávné ruské usedlosti, bývalý stalinský gulag i zbytky obřího skleníku, kde se pěstovalo subtropické ovoce. Uchvátí nás především nádhera soloveckých lesů. Návrat do Kemu, přejezd vlakem do Imandry.

Týdenní trek za polárním kruhem na poloostrově Kola do Revdy přes hřbety, průsmyky a řeky Chibinských hor, severskou tajgou a tundrou s vodopády a jezery. Kola je poslední liduprázdnou divočinou v Evropě. Během putování v oblasti medvědů, vlků a losů projdeme krajem s atmosférou příběhů J. Londona. Od břehů jezera Imandra k řece Golcovce a tajgou k hřebenu Chibin do průsmyku Severní Ris-Čorr (cca 1000 m) s věčným sněhem. Sestup do hlubokého údolí říčky Kuni-jokk ke geologické stanici. Radiálně k jezeru Golcovoje, vodopádu na říčce Partom-jokk i k jezeru Akademičeskoje. Opět na hřeben Chibin a průsmykem Čorr-gor k říčce Kal-jokk. Sestup k písečným plážím studeného jezera Umbozero. Přebrodění úzkého průlivu u mysu Litt a dále borobřezovou tajgou s močály a množstvím potoků, řek a říček do Revdy.

Trasu lze projít i v obrácením směru - rozhoduje četnost dopravních spojení, aktuální počasí a průvodce. Návrat do Apatity. Návštěva největšího mineralogického muzea na světě.

Návrat po stejné trase do Petrohradu. Krátká prohlídka: Zimní palác, Ermitáž, Něvský prospekt, Petro-pavlovská pevnost, Aurora, Měděný jezdec.  

Doprava letecky, autem, vlakem a lodí. Pěšky 140 km, po vodě 25 km.

Cena zahrnuje:

doprava letecky, vlakem a autobusem, plavba lodí na Kiži a Solovecké ostrovy a zpět, služby průvodce, ruské pobytové vízum + voucher, pronájem lodí vč. vesel na ostrově Soloveckij, pojištění pro případ úpadku CK.