Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Arménie - hory a kláštery Zakavkazska

Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Arménie - hory a kláštery Zakavkazska
Počet účastníků:6 - 11
Cena:32.690 Kč*
Místo:Arménie
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Arménie - hory a kláštery Zakavkazska
Popis této nabídky:

Arménie - hory plné barev, divoké a proměnlivé, obydlené jen pastevci na koních a jejich stády, kláštery, prastaré, srostlé s krajinou, starodávný svět, dech antiky i zbytky dávné slávy říše Uratu, Dračí kameny, pravěké skalní kresby, krátery sopek, tyrkysové jezero Sevan, jeskyně i vodopády. A hlavně lidé, zvláštní, hrdí a neuvěřitelně pohostinní. Z Jerevanu se vydáme k pevnosti Ambert, výstup na nejvyšší horu Arménie Aragac 4090 m - vyhaslá sopka se čtyřmi vrcholy, cesta přes kráter, pozůstatky vulkanické činnosti, neuvěřitelné množství barev. Odjezd ke dvěma nejkrásnějším památkám Arménie. Antický chrám v Garni-chrám boha Helia z 1.st. sojící na skalním útesu a k posvátnému klášteru Gerhard (UNESCO), vytesanému uvnitř skály. Varhaním kaňonem s obřími čedičovými píšťalami sestupujícími až k divoké říčce na jeho dně. Opuštěný horský klášter Havuts Tars jemným předivem tesaných ornamentů zarůstající šípkovými růžemi. Odtud dále pěšky krajinou obydlenoujizidskými pastevci. Kolem Zmijích kamenů až k pradávným (4000 nebo 2000 př.nl.) obrazům vytesaným v kameni. Barevná sopka Azdahak 3597 m s nádherným jasně modrým jezeremukrytým v kráteru. Spitakasaru 3555 m - sopka tisíců obsidiánů.  Sestup k jezeru Sevan obklopenému horami a kláštery. Kačkarový hřbitov: kamenné ornamentálně zdobené kříže. Celodenní odpočinek u Sevanu, koupání v jezeře a ochutávky ryb a raků v hospůdce. Nocleh na břehu jezera. Přejezd do severní Arménie. Prastarou lanovkou nad kaňon řeky Debet k pmátkám UNESCO - klášterům Sanahin a Hagpat.     Kaňon Debet s úchvatným výhledem-kláštery Sanahin, Hagpat a Antala.  Návrat do hlaního města Jerevanu-umělecké sbírky, arménský koňak, granátové víno, tržnice. Pěšky celkem 180 km. Letecky, místní dopravou.
Cena zahrnuje:

doprava letecká (vč. letištních tax), doprava po Arménii s výjimkou MHD v Jerevanu, arménské pobytové vízum, služby průvodce, pojištění proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

stravování, event. ubytování, vstupné, dopravu MHD v Jerevanu, urazové pojištění a cestovní pojištění (CK vyžaduje jeho uzavření pro tento zájezd).