Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Vícedenní programy, pobyty pro školy a školy v přírodě pro základní školy

Vážení pedagogičtí pracovníci,

spolupracujeme se školami v Praze, Pardubicích, Chotěboři, Brně i na dalších místech. Nabízíme programy připravené obvykle pro jednu třídu. Délku trvání si určíte sami. Cenu Vám spočítáme dle počtu žáků. Rádi Vám zašleme informace k vybranému programu včetně ceny. Sdělte nám prosím počet žáků, ročník, vybraný program a délku trvání, formu ubytování navrhněte tři termíny. Připravíme program i zcela nový. Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na společné zážitky.

Výběr fotografií z programů z minulých let naleznete v této FOTOGALERII.

Pozn.: U každého programu, který nabízíme naleznete speciální fotogalerii přímo ke konkrétnímu programu.
Lyžařský a snowboardový výcvik (sportovní výcvik, ČM Vysočina)

4.-9. třída, 6 dní Ne-Pá

Fotogalerie programu

Pro začátečníky i pokročilé v Novém Jimramově. Výcvik po celou dobu zajišťují zkušení instruktoři s licencí. Výuka lyžování a snow-boardingu včetně nácviku zvládnutí bezpečných pádů. Hry na sněhu, soutěže. Členitost a možnosti využití tří tras (600 až 800m) pro sjezd jsou naprosto ojedinělé na ČM Vysočině. Výborné lyžařské prostředí pro náročné lyžaře i naprosté začátečníky. Na vysoké úrovni je udržován snowpark, skicrossová trať Kanada. Možnost freestylového lyžování. Hlavní svah je ideální pro carvingové lyžování. Rolba, zasněžování. Vlek Puma. Čekací doba na vleku do 2 minut. Možnost ohřátí se během výcviku a také nočního uložení lyžařské výstroje po skončení výcviku.
Ubytování apartmány a horská chalupa 300 m od skiareálu. WC, sprchy, stolní tenis, sauna, vířivka. V ceně: profesionální výcvik 2 instruktoři, vlek 3x celodenní+2x půldenní, 2x večerní lyžování, ubytování, stravování 5x denně, 2x ped. doprovod zdarma, úrazové pojištění, zákonné pojištění CK .
Pro menší kolektiv do 22 osob. Cena 3.900 Kč/ditě.
Dlouhodobě spolupracujeme s www.skijimramov.cz.Modrý kluk na Modré planetě, také v říši divů a za zrcadlem (hravý - poznávací)

1.-4. třída, 3-5 dní

Hravou pohádkovou (i trochu dobrodružnou) formou se dětí seznámí s živým i neživým světem kolem nás. Setkáme se s průvodci příběhem ze světa zvířat, lidí, podivuhodných tvorů a bytostí. Některým z nich budeme moci důvěřovat, jiní budou trochu legrační a popletení (nikoliv však hloupí) a někteří se budou snažit nám naše konání ztížit. Čeká nás hezký, poetický program na motivy Alenky v říši divů a za zrcadlem.
Ubytovna nebo penzion. Žel. hory, ČM Vysočina.
Květen-červen, září.Keltský svět (populárně-naučný)

3.-9.třída, 2-6 dní

Fotogalerie programu, Hodnocení programu

Vypravte se do míst, kde žili Keltové. Branou času vstoupíte do jejich světa. Vyzkoušíte si pravěká řemesla, upečete placky na chlebové pícce, utkáte se s Římany. Budete luštit druidovy hádanky. Navštívíte expozici Po stopách Keltů a Keltskou naučnou stezku a projdete prostor keltského oppida, případně budovaný archeoskansen. Vypravíte se na dávná rýžoviště zlata. Vyrobíte si keramiku, šperky, tkaný opasek, zjistíte, co byla polozemnice. A především se pokusíte získat Vercingetorixův meč.
Bližší informace na stránce " Keltský svět".
Jednoduchý rekreační objekt. Květen - červen, září. Chrudimsko - Železné hory.O Janu Jadérkovi (hravý-vzdělávací)

1. - 5. třída, 3 - 6 dní (můžeme připravit i jako 1 denní)

Fotogalerie programu

O stromech, lese a jejich významu v krajině. Výlet do pralesa a za památnými stromy. Jak zasadit strom si sami vyzkoušíte. Programem vás povede postava Jana Jadérka, který v 18. století putoval Amerikou, sázel stromy a zaséval mír mezi lidmi.
Jednoduchý rekreační objekt. Duben - květen. Železné hory


Prameny v krajině i v nás (populárně-naučný)

3. - 6. třída, 2 - 3 dny (můžeme připravit i jako 1 denní)

Fotogalerie programu

Význam a využití vody v krajině v minulosti i v současnosti. Exkurze za vodou - mlýn, chov ryb, počátky průmyslové výroby, zdroj pitné vody, výroba elektřiny, těžba pyritu a zlata. Obnova pramene. Tematické hry.
Jednoduchý rekreační objekt nebo penzion.
Duben-červen, září. Chrudimsko-Železné hory.Za loupeživým rytířem Toulovcem (hravý-vzdělávací)

1. - 5. třída, 3 - 6 dní

Fotogalerie programu

V rytířských hrách vyzkoušíte svoje ctnosti a dovednosti rytířů i jemnost a statečnost dívek. Hra vás provede skalním městem Toulovcovy maštale s jeho bludištěm a tajuplnými místy. Zde ve skalách stával hrádek rytíře Toulovce a jeho družiny.
Rekreační objekt.
Květen-červen, září. Vranice - Litomyšlsko.Za tajemstvím hradu Strádova (hravý-naučný)

3. - 5. třída, 3 - 5 dní

Hodnocení programu

Za krále a císaře Karla IV. patřil Strádov právě králi. Pověst hovoří o tajné chodbě a možném úkrytu pokladu práčovského kláštera. Jiná vypráví o Miladě z Lacemboku, na Strádově zastřelené z kuše neznámým rytířem. Vydejme se odkrýt tajemství hradu Strádova. Program na motivy pověstí i historické skutečnosti.
Jednoduchý rekreační objekt nebo penzion.
Duben - červen, září. Chrudimsko - Železné hory.Malý strom - nevadí, že je to naivní, hlavně, že je to dobré (hravý-sociální)

3. - 6. třída, 2 - 4 dny

Fotogalerie programu, Hodnocení programu

Už jsme trochu vyrostli a víme, že nic není jenom černé nebo bílé. Začínáme tušit vzájemné souvislosti i jedinečnost našeho života. Také začínáme chápat, že někde v tomto světě si budeme hledat svoje místo. Průvodcem našich her, dobrodružstvím, čtením a vyprávěním uprostřed přírody je úžasný příběh knížky Škola Malého stromu, který otevírá srdce i oči bez ohledu na věk.
Rekreační objekt.
Květen - červen a září. Železné hory, Litomyšlsko nebo ČM Vysočina.


Přírodou s otevřenýma očima (populárně-naučný)

4. - 6. třída, 4-5 dní

Návštěva správy CHKO Železné hory a rezervací Prales Polom, Strádovské peklo a Krkanka. Nejstarší strom ČR tisíciletá Klokočovská lípa. Pozorování zvěře v oborách-mufloni, daňci. Naučné stezky, odborný program, návštěva oborníka. Zkusíme rýžování zlatinek a granátků i nalézt jedny z nejstarších hornin-slepence. Budeme poznávat a určovat rostliny i horniny a minerály.
Jednoduchý rekreační objekt nebo penzion.
Květen - červen, září. Chrudimsko - Železné hory.Yggdrasil, stálezelený jasan světa (hravý-vzdělávací)

4. - 6. třída, 3 - 4 dny

Fotogalerie programu

Germánskou mytologií Vás provedou potměšilá veverka Ratatosk a moudrý trpaslík Alvis. Runy a vaše srdce vám pomohou řešit hádanky a rébusy. Jistě pomůže Kovář. Uctíte bohyni Eostre, pobavíte se při výrobě nápoje reků – mléka kozy Heidrun, vypravíte se za Bludičkami.
Ubytování přímo na hradě.
Duben - červen. Úštěcko - Ústecký kraj.Labyrint srdce - Poznej sám sebe (sociálně-komunikativní)

5. - 9. třída, 3 - 5 dní

Fotogalerie programu, Hodnocení programu

Z Netradiční pobyt-sociální, komunikativni a pohybové aktivity. Zajímavé hraní: netypická výtvarná dílna, Ranní Radosti, tematické „večerníčky“, Dívadlo, Psychocross, hraní s barvami, sci-fi hra, Pyramida života, Paraolympiáda, Aktivity...
Rekreační objekt nebo chatky.
Květen-červen, září-říjen. Litomyšlsko, Železné hory nebo ČM Vysočina.Překonej sám sebe (turisticko-poznávací)

7. - 9. třída, 4 - 6 dní

Fotogalerie programu

s programem, putováním a poznáváním přírody a historie, romantické večery u ohně, hry a soutěže. Putování skalními městy severního Kokořínska a Českého ráje - obří skalní převisy, nocleh na tajemném hradě. Podtrosecko - Hruboskalsko, hrad Trosky a Vald-štejn, arboretum. Pseudokrasový podzemní labyrint Postojna.
Nocleh na hradě a ve stanech na tábořišti.
Květen, červen, září. Kokořínsko-Český ráj.Trifidi (sociální-dobrodružný)

8. - 9. třída, střední školy, 3 dny

Prožijte strhující příběh hrdinů sociologického sci-fi Den Trifidů. Podobně jako oni se budete muset rozhodovat v složitých situacích, dokázat je rychle řešit, vsadit na intuici i dát průchod dobrému a lidskému ve vašem srdci, odlišit fikci od pravdy. I vy se možná bude snažit pomoci druhým nebo zachránit pouze sebe sama. Napětí, strach, ale i chvíle uvolnění a radosti jsou součástí programu.
Ubytování v jednoduchém rekreačním objektu.
Květen, červen, září. Chrudimsko - Železné hory, Litomyšlsko, ČM Vysočina.Srdečný pozdrav z Rakata - program který donutí spojit síly (sociální-dobrodružný)

8. - 9. třída, střední školy, 4 - 5 dní

Bezprostředně po erupci zůstal ostrov Rakata zcela bez života, vše pokrývala vrstva popela. Ostrov se však brzy vzchopil k životu. Vítr a moře k němu zanesly semena trav, kapradin a stromů. Nad ostrovem opět začali létat ptáci. Na vláknech přiletěli pavouci, mořem připlavali hadi a varani. Plovoucí stromy donesly kraby, ještěrky a termity. Pobřeží zarostlo třtinou a porosty přesličkovitých stromů. Koruny borovic se staly domovem obřích kaloňů. Z pevniny připlavali nosorožci a záhadně se na ostrov dostali i levharti a opice. Rakata rostl převratně rychle. klima bylo horké, v nitru ostrova spal vulkán a kráterové jezero Ata Mboepoe střežilo své tajemství. Nikdo netušil, že na pirogách na ostrov připluli kanibalští Samojedi. Ukryli se v jeho nitru.V roce 1907 při pobřeží ostrova ztroskotali nevítaní návštěvníci. Netušili, že tento panenský ráj jim připraví skutečnou životní zkoušku. Vydejte se v jejich stopách. Ubytování pod stany.
Květen, červen, září. Chrudimsko - Železné hory, Litomyšlsko, ČM Vysočina.Živá geologie Železných hor – Národní geopark Železné hory (populárně-naučný a související geoturistické trasy)

7. – 9. třída 4 – 6 dní

Železné hory jsou učebnicí 600 milionů let dlouhé historie geologie. Plocha geoparku je 777,5 km2. Za relativně krátkou dobu je možné na jeho území NGP spatřit to, co by na území ČR trvalo několik týdnů. Vznikla zde geologická skládanka, která nemá v ČR obdoby. ŽH jsou geologicky nejpestřejším územím Čech. Povíme si o kambriu, karbonu, ordoviku, siluru, devonu a křídě v ŽH. Čeká nás sběr vzorků i geologická historie. Poznáme naleziště žuly, ruly, vápence, barytu, fluoritu, uranové a železné rudy, zinku, olova, mědi, pyritu, zlata, granátků-turmalínů, slepenců, pískovců, cihlářských hlín a sprašů.
Tematické výlety s pracovními listy: činnost vody v geologické historii, kámen jako krajinotvorný prvek, sedimenty, těžba hornin a nerostů, průmyslová výroba, kámen ve stavebnictví, zlato a české granátky, kámen jako historický odkaz.
Jednoduchý rekreační objekt nebo penzion.
Duben-červen, září. NGP Železné hory, vč. dopravy.


Ve spolupráci s Národním Geoparkem Železné hory

V rámci školních programů s geotématikou dále nabízíme jedno a dvoudenní programy Geologickou historií Země za dva dny, Cesta vody a Jak vzniká dlažební kostka. Programy jsou průvodcovány profesionálními licencovanými geoprůvodci.
Kámen v historii – historie v kameni (turistický, naučný)

6.-9. třída 2 – 4 dny

Na pomezí Železných hor a ČM Vysočiny se zajímavým a napínavým způsobem ponoříte do naší dávné i novodobé historie. Vydáte se pátrat po tajemství největší knihy světa Kodexu Gigas-Ďáblovy bible. Zkusíte poodhalit historickou skutečnost tajemnou roušku obestírající říčku Žejbro a klášter v Podlažicích. Jak to bylo s čsl. odbojem a vypálením kamenické obce Ležáky za II. sv. války zjistíte na naučné stezce i v Pietním areálu Ležáky. Navštívíte město Skuteč s muzeum kamene a kamenictví, sbírkou zkamenělin a ukázkou lomového hospodářství. Čeká vás zajímavá soutěž i práce s pracovními listy.
Pro malé kolektivy do 16 osob.
Jednoduchý rekreační objekt.
Květen-červen, září-říjen. Železné hory, Chrudimsko - Skutečsko.Cesta do pravěku - živá geologie ČR (populárně-naučný)

8. - 9. třída, střední školy, 5 - 7 dní

Vydejte se zkoumat minulost Země a geologické bohatství Čech - stříbro v Kutné Hoře, zlato v Jílovém, doly v Příbrami, Geopark a trilobiti v Barrandienu, České Středohoří, vulkanický sopouch u M.Boleslavi, pseudokrasové jeskyně Č. ráje, hrad Trosky, drahokamy a geologický vývoj v Nové Pace. Navštívíme muzea, naučné stezky, budeme rýžovat zlato, hledat trilobity a drahokamy, uvidíme obrazy pravěku Zd. Buriana zobrazující prvohory i makety dinoasaurů.
Stany v kempech.
Květen-červen, září. Česká republika.Tulákem po hvězdách - živý Vesmír (populárně-naučný)

7. - 9. třída, 3 - 4 dny

Odhalíte různá tajemství Vesmíru. Historie astronomických objevů. Jak se rodí hvězda, Co je to hvězdokupa, Jak vznikají galaxie. Newtonovy zákony. Názorné praktické ukázky, do kterých vás zapojíme, a které vám pomohou představit si "nepředstavitelné". Pozorování vesmírné oblohy hvězdářským dalekohledem. Jsme ve Vesmíru sami? Práce s pracovními listy. Soutěž s hlavní cenou pro vítěze.
Jednoduchý rekreační objekt.
Květen-červen, září. Chrudimsko, ČM Vysočina.


Máme 23 let zkušeností putování horami i po vodě. Dokážeme kvalitně připracit cesty do Pobaltí, Skandinávie (vč. Islandu Grónska, Špicberk), na Slovensko, Ukrajinu, do Ruska, Běloruska, Zakavkazska i na Balkán. V minulosti jsme pomáhali hospicu v Usť Čorné, škole v Lopuchivě na Ukrajině, českému Rovensku v Rumunsku, v Nižboru po povodních 2002, škole v černohorském Žabljaku, v národním parku Aukštaitijos v Litvě, v Diakonii v Čáslavi i jinde. V místech máme dobré kontakty. Můžeme se vypravit i s Vámi.