Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Programy a pobyty pro střední školy

Sportovně-turistické programy pro střední školy na rok 2013

Vážení pedagogičtí pracovníci,

spolupracujeme se školami v Praze, Pardubicích, Chotěboři, Brně i dalších místech. Dovolujeme si Vám nabídnout programy určené pro studenty středních škol, připravené obvykle pro jednu třídu

Program včetně ceny Vám "ušijeme na míru" na základě Vašich požadavků, počtu dětí a délky programu. Sdělte nám prosím počet žáků, ročník, vybraný program a délku trvání, formu ubytování navrhněte tři termíny. Připravíme program i zcela nový. Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na společné zážitky.

Výběr fotografií z programů z minulých let naleznete v této FOTOGALERII.


Pozn.: U každého programu, který nabízíme naleznete speciální fotogalerii přímo ke konkrétnímu programu.Dohodou připravíme i další programy a zájezdy: Rumunsko - český Banát a kaňon řeky Nera, Slovensko - Malý Dunaj, Slovinsko - Julské Alpy, Národní parky a památky Pobaltí. Máme 20 let zkušeností - dokážeme kvalitně připravit cesty do Pobaltí, Skandinávie, Ukrajiny, Ruska, Běloruska, Zakavkazska, na Balkán.


Lyžařský a snowboardový výcvik (sportovní výcvik, ČM Vysočina)

6 dní Ne-Pá

Fotogalerie programu

Pro začátečníky i pokročilé v Novém Jimramově. Výcvik po celou dobu zajišťují zkušení instruktoři s licencí. Výuka lyžování a snow-boardingu včetně nácviku zvládnutí bezpečných pádů. Hry na sněhu, soutěže. Členitost a možnosti využití tří tras (600 až 800m) pro sjezd jsou naprosto ojedinělé na ČM Vysočině. Výborné lyžařské prostředí pro náročné lyžaře i naprosté začátečníky. Na vysoké úrovni je udržován snowpark, skicrossová trať Kanada. Možnost freestylového lyžování. Hlavní svah je ideální pro carvingové lyžování. Rolba, zasněžování. Vlek Puma. Čekací doba na vleku do 2 minut. Možnost ohřátí se během výcviku a také nočního uložení lyžařské výstroje po skončení výcviku.
Ubytování apartmány a horská chalupa 300 m od skiareálu. WC, sprchy, stolní tenis, sauna, vířivka. V ceně: profesionální výcvik 2 instruktoři, vlek 3x celodenní+2x půldenní, 2x večerní lyžování, ubytování, stravování 5x denně, 2x ped. doprovod zdarma, úrazové pojištění, zákonné pojištění CK .
Pro menší kolektiv do 22 osob. Cena 3.900 Kč/ditě.
Dlouhodobě spolupracujeme s www.skijimramov.cz.Trifidi (sociální-dobrodružný)

3 dny

Prožijte strhující příběh hrdinů klasiky sci-fi Den Trifidů. Jako oni se budete muset rozhodovat v složitých situacích, rychle je řešit, vsadit na intuici i dát průchod lidskému ve vašem srdci, odlišit fikci od pravdy. Možná se pokusíte pomoci druhým nebo zachráníte pouze sebe sama. Napětí, strach i chvíle uvolnění a radosti jsou součástí programu.
Jednoduchý rekreační objekt nebo chatky. Květen, červen, září. Železné hory, Litomyšlsko, ev. ČM Vysočina.Srdečný pozdrav z Rakata - program který donutí spojit síly (sociální-dobrodružný)

4 - 5 dní

Bezprostředně po erupci zůstal ostrov Rakata zcela bez života, vše pokrývala vrstva popela. Ostrov se však brzy vzchopil k životu. Vítr a moře k němu zanesly semena trav, kapradin a stromů. Nad ostrovem opět začali létat ptáci. Na vláknech přiletěli pavouci, mořem připlavali hadi a varani. Plovoucí stromy donesly kraby, ještěrky a termity. Pobřeží zarostlo třtinou a porosty přesličkovitých stromů. Koruny borovic se staly domovem obřích kaloňů. Z pevniny připlavali nosorožci a záhadně se na ostrov dostali i levharti a opice. Rakata rostl převratně rychle. klima bylo horké, v nitru ostrova spal vulkán a kráterové jezero Ata Mboepoe střežilo své tajemství. Nikdo netušil, že na pirogách na ostrov připluli kanibalští Samojedi. Ukryli se v jeho nitru.V roce 1907 při pobřeží ostrova ztroskotali nevítaní návštěvníci. Netušili, že tento panenský ráj jim připraví skutečnou životní zkoušku. Vydejte se v jejich stopách.
Květen, červen, září. ČM Vysočina a Železné hory.Cesta do pravěku - živá geologie ČR (populárně-naučný)

7 - 8 dní

Vydejte se zkoumat minulost Země a geologické bohatství Čech. Stříbro v Kutné Hoře, zlato v Jílovém, doly v Příbrami, Geopark a trilobiti v Barrandienu, České Středohoří, vulkanický sopouch a pseudokrasové jeskyně Českého ráje, hrad Trosky, drahokamy a geologický vývoj v Nové Pace. Navštívíme muzea, naučné stezky, budeme rýžovat zlato, hledat trilobity a drahokamy, uvidíme obrazy pravěku Zdeňka Buriana zobrazující prvohory i makety dinoasaurů.
Květen, červen, září. Kempy. Autobusem. Česká republika.Živá geologie Železných hor – Národní geopark Železné hory (populárně-naučný a související geoturistické trasy)

4 – 6 dní

Železné hory jsou učebnicí 600 milionů let dlouhé historie geologie. Plocha geoparku je 777,5 km2. Za relativně krátkou dobu je možné na jeho území spatřit to, co by na území ČR trvalo několik týdnů. Vznikla zde geologická skládanka, která nemá v ČR obdoby. ŽH jsou geologicky nejpestřejším územím Čech. Povíme si o kambriu, karbonu, ordoviku, siluru, devonu a křídě v ŽH. Čeká nás sběr vzorků i geologická historie. Poznáme naleziště žuly, ruly, vápence, barytu, fluoritu, uranové a železné rudy, zinku, olova, mědi, pyritu, zlata, granátků-turmalínů, slepenců, pískovců, cihlářských hlín a sprašů. Tematické výlety s pracovními listy: činnost vody v geologické historii, kámen jako krajinotvorný prvek, sedimenty, těžba hornin a nerostů, průmyslová výroba, kámen ve stavebnictví, zlato a české granátky, kámen jako historický odkaz.
NGP Železné hory, vč. dopravy. Duben-červen, září.Vodácký puťák - krajem jezer a lesů (Litva)

10 - 12 dní

Fotogalerie programu

malebným krajem ticha s labyrintem řek, říček a průzračných jezer s ostrůvky. Proplujeme meandrující řeky s nádherným koupáním -Lakaju, Žeimenu, Buku (litevská Amazonka), Almaju, Meiru a více než 20 jezer NP Aukštaitijos a Labanoras, kde dosud žijí bobři, vydry, ale i losi. Trasa vede hlubokými lesy se samotami a malými vesničkami s původní architekturou, kde se čas zastavil. Uvidíme vodní mlýny, muzeum včelařství, bobří hrady. Botanická stezka. Večery u ohně, rybolov, banja (sauna). Zastávka ve Vilniusu-historické centrum a na knížecím hradě Trakai. Délka vodácké trasy dohodou 110 až 150 km, čtyřveslové čluny s bezpečnostními komorami nebo bajdarky (typ kajaku). Noclehy ve vlastních stanech na tábořištích.Na sněžnicích Rychlebskými horami

4 - 6 dní

Fotogalerie programu

Pod zkušeným vedením odkryjete kouzlo putování na sněžnicích, jeho romantiku a neopakovatelnost. Rychlebské hory jsou jednou z posledních "divočin" ČR, kde i v létě potkat turistu není samozřejmé. Překvapují výrazně horským reliéfem, odlehlostí i partiemi s úžasnými kruhovými rozhledy do ČR i Polska. Program s noclehy na horském srubu na samotě ve Stříbrném údolí s denními túrami liduprázdnými Rychlebskými horami - např. Špičák 957 m, Břidličný vrch 926 m a dalších pět vrcholů s výškou téměř 1000 m, Vodopády Stříbrného potoka, hora Smrk 1125 m, Lví hora 1040 m, Sokolí skála. Nadmořská výška srubu je 850 m. Na srub si musíme donést veškerou výbavu a potraviny. Máme letité zkušenosti se zimním tábořením v českých horách i na severu Evropy.Hory a kras Muntii Apuseni (Rumunsko)

8 dní

Fotogalerie programu

Trek horami s lesy a horskými loukami ve výškách do 1400 m. Krasově nejpozoruhodnější oblast Evropy - soutěsky, vodopády, podzemní říčky, propasti, jeskyně, obří skalní brány. Vrchol Valdesa, soutěska Somecului Cald, plošina Padiš, soutěska Galbena, ledová jeskyně Focul Viu a planina Scirisoara. Výstup na nejvyšší horu Cucumbata Mare 1835 m. Noclehy ve vl.stanech na tábořištích.Labyrint srdce - Poznej sám sebe

3 - 5 dní

Fotogalerie programu

Netradiční pobyt se sociálními, komunikativními a pohybovými aktivitami: netypická výtvarná dílna, Ranní Radosti, tématické večerníčky, Dívadlo, Psychocross, pointilismus a colormáz - tvořivé hraní s barvami, řízená debata na zvolené téma, noční sci-fi hra, Pyramida života, Paraolympiáda, Aktivity a další. Květen, červen, září - ubytování na rekreačním zařízení Železné hory, Litomyšlsko.Toulání Zakarpatskou Ukrajinou

10 dní

Fotogalerie programu

Dobrodružství túry poloninou Svidovce (vysokohorská plesa, daleké výhledy na horské hřbety) s masivem Bliznice 1885 m. Dogjaska a Ungarska jsou další vrcholy na cestě do Usť Čorné. Kouzelnou poloninou Krásná do Nikolovy a Olbrachtovy Koločavy. Navštívíme muzeum vorařství Ozerjanka v Siněvirskem parku, skanzen v Užhorodu. Rozsáhlé poloniny, hluboké lesy a kolorit života vesniček, kde jakoby se zastavil čas, nás naplní nezapomenutelnými dojmy.Národní parky a památky Černé hory a Chorvatska (Černá hora, Chorvatsko)

10 -13 dní

Fotogalerie programu

Túry a výšlapy v horách národních parků Durmitor, Lovčen, kaňon Tara, Vela Paklenica, vodopády Krka, unikátní památky: Cetinje, Stari Bar, Budva, Herceg Novi, Dubrovnik, koupání v Jadranu.